Учнівські проекти

На цій сторінці представлений результат самостійної роботи моїх учнів над темами, які їх зацікавили. Буду відверта, не всі досконалі, проте мають право залишитися для історії в безмежній мережі інтернету ;)

Історія


11 клас
Презентація містить музичний супровід, тому не варто вилучати її з папки
10 клас
Презентація містить музичний супровід, тому не варто вилучати її з папки


6 клас
Дуже цікаве дослідження, сама із захопленням час від часу переглядаю цю роботу.
11 клас
Є декілька недостовірних фактів, але масонство, це настільки таємнича тема, що ствержувати однозначно не можна...
11 клас
Інформація дещо застаріла, адже дослідження було проведено років 5-6 тому.
7 клас
Навіщо сучасному вчителю носити карту, якщо можна взяти флешку?


6 клас
Як на мене, одна із найцікавіших тем історії8 класПравознавство
Презентація "Види прав людини"
Презентація "Праця неповнолітніх"
Презентація "Твої права в трудових відносинах" 
Презентація "Стадії законодавчого процесу"

Курс "Людина і світ"
Проект "Скінхеди"
 Проект "Весільні забобони та прикмети"
 Проект "Поняття субкультури та основні молодіжні субкультури"
 Презентація "Расизм та ксенофобія"

Проект "Зародження конфліктів та їх подолання" (Онищенко Альона)

Відео
Конфліктна ситуація - ситуація, об'єктивно містить явні передумови для конфлікту, що провокує ворожі дії, конфлікт.
Конфліктної легко стає будь-яка важка життєва ситуація. Якщо у людей все з запасом і в надлишку, конфлікти народжуються рідше. Однак, коли у людей закінчується їжа, не вистачає теплого одягу та води, ситуація загострюється.
Однак і в цілком благополучного життя конфлікт розгорається, коли на один цікавий предмет претендують дві (або більше) сторони. Наприклад, на роботі: посада одна - претендентів декілька. Або: на одного чоловіка претендує дві жінки, одна з яких законна дружина, інша - приваблива коханка ... Це - об'єктивний конфлікт інтересів.
Варіант конфлікту інтересів - розбіжності. Він хоче на Біле море, вона - на Чорне. Він хоче на футбол, вона тягне його на дачу.
Часто стає конфліктною ситуацією  чиясь конфліктна  поведінка або спілкування. Провокації, конфліктогени, невиконання обіцянок, домовленостей або обов'язків - типові причини побутових конфліктів. Наприклад продавець, замість того щоб обслуговувати вас, тріпається з іншим продавцем. Або барон Мюнхгаузен обіцяє одружитися з Мартою, і за фактом ситуацію саботує.
На роботі поширена конфліктна ситуація - це невизначеність і неясність в обов'язках і відповідальності. Домовленості відсутні, або путани і неясні. Хто що має робити - толком не ясно. Хто за що відповідає - незрозуміло ... Чим це закінчиться?
Окремо варто згадати конфлікт статусів: ситуація, коли один співрозмовник (або тим більше обидва) поводиться нешанобливо або з позицією переваги. ширше це можна розглянути як зіткнення внутрішньоособових позицій. Якщо в спілкуванні один з партнерів говорить з позиції  Дорослий-Дорослий, а другий як Батько, звертаючись до дитини, то така неузгодженість позицій породжує конфліктну ситуацію. Або - зіткнення життєвих позицій. Відповідальним людям важко працювати поруч з безвідповідальними. Романтики часто сердяться на прагматизм споживачів та творців, Паразити - ображаються на всіх, хто їх не обслуговує.
Нерідко конфліктну ситуацію розуміють ширше, включаючи в неї особливості учасників. Тоді до конфліктних ситуацій вже ставитимуться конфліктну поведінку однієї з сторін, участь конфліктних особистостей, конфліктні відносини учасників, а також нерозуміння і непорозуміння між людьми. Докладніше - Причини конфліктів
Конфліктні ситуації бажано попереджати. щоб не створювати їх:
Чи не перекладайте відповідальність на інших
виробляйте домовленості
Визначено і ясно розподіляйте функціональні обов'язки
У разі неясності, недомовленості і (можливого) невдоволення шукайте можливість важке запитання обговорити. Поки конфлікту немає, це зробити легше. Позиція "відмовчування" веде 
до прихованого конфлікту.Якщо предмет конфлікту можна усунути - усунете, і мудрі люди не особливо цікавляться (принаймні, власне в момент конфлікту), хто насправді повинен це робити: ви, сторонній дядько чи сам же той крокодил, який вас зараз кусає.
Він голодний, бо сам же себе вчасно не погодував. Але замість того щоб йому це неспростовно доводити і опинитися додатково покусаній, легше швидко зготувати яєчню, нагодувати голодного троглодита і благополучно перейти до наступного пункту.
Чим менше ви будете думати про справедливість, тим більше у вас шансів погасити конфлікт. Ти можеш - ти й роби ↑, і чим більше ти можеш, тим більше справ лежить саме на тобі. Ну не на людей же розраховувати, справді!

1 коментар:

  1. Тетяна Стрелюк25 січ. 2015 р., 19:48:00

    У талановитого вчителя - талановиті учні! Бажаю, щоб вони Вас перевершили!!!

    ВідповістиВидалити