Готуємось до ЗНО 2015


Знаю з власного досвіду, що закінчення школи починаєш чекати вже з першого класу і час до цієї знаменної події тягнеться ой як довго. Та 11 клас пролітає як одна миттєвість. І перед випускником постає нагальна проблема: ЗНО. За короткий проміжок часу потрібно повторити (декому довчити) матеріал попередніх років. На жаль, універсальної схеми підготовки немає, адже всі учні різні: одному легше читати, другому слухати пояснення вчителя або репетитора. 
Для тих, кому легше займатися самостійно, а підготуватися до ЗНО з історії України самому цілком реально, декілька порад від кандидата історичних наук Володимира Брославського.

"На що слід звернути увагу при самостійній підготовці? По-перше, вам необхідно навчитися грамотно розподіляти свій вільний час й не переобтяжувати себе одним предметом. Адже одноманітність зменшує увагу й психологічно втомлює. По-друге, потрібно визначитися, якими навчальними матеріалами вам зручніше користуватися: декому легше читати шкільні підручники, декому краще вчитися за логічними схемами та таблицями у довідниках для вступників. Слід звернути увагу на наочний довідник Гісем О.В., Мартинюк О.О., Трухан О.Ф. «Історія України» 7-9 класи та Гісем О.В., Мартинюк О.О. «Історія України» 10-11 класи. Проте не забувайте, що зовнішнє незалежне оцінювання – це насамперед тести. Тому їх слід регулярно виконувати. Зараз проблем з пошуком збірника з тестами немає. Видавництва у достатній кількості надрукували збірники тестів відомих вже авторів Гісема О., Власова В., Островського В., Панчук І. 
  Той, хто хоче готуватися до ЗНО онлайн, теж мають достатню кількість інтернет-ресурсів, які пропонують вчитися безкоштовно або ж вимогою яких є внесення невеликих коштів на рахунок інтернет-порталу. Всі ці способи навчання ефективні, звичайно, але найкраще їх поєднувати. 
Якщо ви хочете готуватися самостійно:
 • виберіть джерело інформації: шкільний підручник, навчальний довідник, інтернет-ресурс;
 • регулярно виконуйте за вивченим теоретичним матеріалом тести;
 • за найменшої можливості слухайте навчальні аудіоуроки;
 • перегляньте документальні фільми на історичну тематику із серії "Історія українських земель";
 • зверніть увагу на карти: навчіться орієнтуватися по річках, який це регіон України і які міста у ньому повинні бути розташовані, запам’ятайте обриси України у найважливіші періоди її історії;
 • особливу увагу зверніть на зображення, передбачені у переліку для візуального впізнання учнями на ЗНО;
 • доцільно також приділити увагу ознайомленню з плакатами, характерними для різних періодів історії України у ХХ ст. (у минулі роки почала зростати кількість тестових завдань на знання історичних плакатів та процесів, які вони відтворюють).
   Серед учнів зараз популярним є спосіб навчання у групах в соціальних мережах. Не варто нехтувати такою можливістю. Проте слід бути уважним у виборі групи. Як правило, не всі адміністратори груп самі досконало знають матеріал, який вони пропонують одноліткам. У випадку частої появи незрозумілих навчальних матеріалів, краще відписатися від цієї групи. А то шкода, завдана таким "навчанням", може бути більша за користь."

І на останок декілька корисних матеріалів:
Програма ЗНО з історії України
Історія України. Хронологічний і термінологічний довідних для підготовки до ЗНО
Пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва
Готуйтеся і все у вас вийде!

2 коментарі:

 1. Дуже дякую за корисний матеріал! Інформація виявилась дуже корисною, а ресурси - необхідними!

  ВідповістиВидалити
 2. Дуже дякую за корисний та пізнавальний матеріал!

  ВідповістиВидалити